Napisz do nas!

Artykuły

Jesteście ciekawi jak się mają wodne sprawy na Żywiecczyźnie, w Polsce i na świecie? Znajdziecie tutaj wybór artykułów o tej tematyce. Zbieramy dla Was aktualne informacje, ciekawostki, opinie, przeprowadzamy wywiady z ekspertami. 

W dzisiejszym świecie pełnym ozdobnych ogrodów, równych trawników i uporządkowanych krajobrazów, łatwo zapomnieć o dzikiej sile natury, która tkwi w chwastach. Tak,

Z okazji Dnia Ziemi, który na całym świecie obchodzony jest 22 kwietnia, zabraliśmy się za sprzątanie brzegów Leśnianki, naszej lokalnej rzeki.

WODA: strategiczny zasób, który nie uznaje granic administracyjnych. Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku ze Światowym Dniem Wody wynika, że zapobieganie suszy znajduje się w pierwszej trójce najważniejszych problemów związanych ze środowiskiem naturalnym.

Z okazji Światowego Dnia Wody organizujemy zbiórkę zużytych puszek aluminiowych po napojach i butelek PET. Pierwszych pięćdziesięciu uczestników zbiórki otrzyma w zamian ogrodowe zbiorniki na deszczówkę firmy Prosperplat, a kolejni sadzonki kwiatów. Spotykamy się 22 marca 2024 roku na rynku w Żywcu.

Potrafią dożyć 30 lat i ważyć tyle samo kilogramów. Są świetnymi nurkami – wytrzymują pod wodą nawet 15 minut.

Wiele wskazuje na to, że cały rok 2023 zapisze się jako najcieplejszy okres w globalnej historii pomiarów temperatur.