Napisz do nas!

Dla mediów

Zachęcamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami prasowymi i pobrania materiałów prasowych. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Z okazji Światowego Dnia Wody organizujemy zbiórkę zużytych puszek aluminiowych po napojach i butelek PET. Pierwszych pięćdziesięciu uczestników zbiórki otrzyma w zamian ogrodowe zbiorniki na deszczówkę firmy Prosperplat, a kolejni sadzonki kwiatów. Spotykamy się 22 marca 2024 roku na rynku w Żywcu.

Tegoroczne lato jest dla nas wyjątkowe – lipiec według Światowej Organizacji Meteorologicznej był najgorętszym miesiącem w historii pomiarów.

Koalicja powstała z inicjatywy firm nierozerwalnie związanych z Żywiecczyzną – Grupy Żywiec i Żywiec Zdrój. Połączyliśmy siły aby budować lokalne partnerstwo na rzecz ochrony zasobów wodnych Beskidu Żywieckiego.

Informacja prasowa. Zmiany klimatyczne mają bezpośrednie przełożenie na życie mieszkańców regionu Żywieckiego. Taki wniosek wypływa z badania przeprowadzonego przez Koalicję „Dbamy o wodę” z okazji Światowego Dnia Wody.

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, który jako Koalicja Dbamy o wodę postanowiliśmy uczcić wysiewając łąkę kwietną przy ul. ks. Prałata Stanisława Słonki w Żywcu.

Zimy bez śniegu obserwujemy coraz częściej – zdarzają się takie również na terenach Beskidu Żywieckiego. Według prognoz klimatycznych nawet tutaj za kilkadziesiąt

Materiały do pobrania

Nazwa pliku:

Raport 2023: Wielka woda czy wielka susza